Podzimní čas, kdy listy stromů „hrajou“ krásnými teplými barvami a polední slunce příjemně hřeje, prostě miluji. Energie kolem je konejšivá a dlouhé procházky přírodou, vřele doporučuji, nabíjí vnitřní baterky před dlouhou zimou.

Přesto je toto období pro mnohé rodiče předškolních dětí svízelné. Rozdíly v denních teplotách jsou větší a u mnohých děti s oslabeným imunitním systémem + „vzájemné promořování se viry “v dětských kolektivech spustí u dětí různé vleklé zdravotní potíže.

Do poradny přichází rodiče se 4 – letým synkem (ročník 2013). Střídavě mi popisují typické podzimní peripetie Františka – rýmy nejdříve vodové, které časem přejdou v bakteriální, k tomu se přidá zánět středního ucha (levé ouško píchané 6x – špatně na něj slyší) a graduje to zánětem průdušek (4x). Sníženou imunitu a přítomnost chytrých virů potvrzují i bolavé afty v puse. Maminka popisuje časté noční výjezdy na pohotovost. Spousty ATB, stresující paracentézy a unavená celá rodina. Zátěžovým obdobím bývá právě podzim a zima.
Začínáme postupně, vyčištěním organizmu od chemických léků, upravuji jídelníček, kombinuji homeopatika a bylinky pro zvednutí imunity a postupně přidávám další kombinace homeo + bylin dle vývoje stavu. Oba rodiče jsou po zkušenostech s „nekončící“ klasickou léčbou otevřeni k celostní léčbě.

„Fanda od nasazení kúry v září 2017 celý ožil“, popisuje matka. Má více energie, s manželem jsme čekali, jaké to bude od října do ledna. Nebyl žádný výjezd na pohotovost, pláč, žádná antibiotika…to bylo pro nás k neuvěření,“ shodují se oba. „Akutní stavy, zvýšenou teplotu, rýmy, jsme s paní magistrou mohli řešit po telefonu“.

Za vše Vám, paní magistro, patří obrovské díííky od celé široké rodiny :- )
A co znamená věta ..za vším hledej“ babi“… Věruška, vitální 70 – letá maminka Báry byla hybatelem změn v rodině dcery. Proč? Věrce po léčbě „odešly “ její potíže. Ale to je jiný příběh.

Bára (35), Míra (36), František (5) a Věra (70), Plzeň